penta.ir

خانه

penta.ir
president

دستور حمایت از دانش‌بنیان‌ها

رئیس‌جمهور از دستگاه‌های دولتی خواست که شرکت‌های دانش‌بنیان را در هر جنبه‌ای که ممکن است حمایت کنند. معاون علمی رئیس‌جمهور گفت که حجم قراردادهای دولت با این شرکت‌ها شش برابر شده است.

به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، «ابراهیم رئیسی»، رئیس‌جمهور، در جلسه هیئت دولت گفت: «دستگاه‌های دولتی باید با شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه‌های مالی و قانونی همکاری کنند.»

 

گزارش معاونت علمی نشان داد که تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان افزایش یافته است و برخی از آن‌ها با وزارتخانه‌های نفت و نیرو همکاری می‌کنند.

طبق قانون «جهش تولید دانش‌بنیان» که سال گذشته تصویب شد، دستگاه‌های دولتی مجاز هستند با شرکت‌های دانش‌بنیان قرارداد منعقد کنند و از تولیدات و خدمات آن‌ها استفاده کنند.

این قانون حمایت‌های مختلفی را برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته است که «روح‌الله دهقانی فیروزآبادی»، معاون علمی رئیس‌جمهور، گفت این نشان از جدّیّت این دولت برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و گسترش آن در جامعه است.

 

وی افزود که اجرای این قانون و آیین‌­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ ­ نامه‌ های آن یکی از دستاوردهای دولت است و امیدوار است که بتواند تحول در اقتصاد کشور ایجاد کند.

حمایت از بخش خصوصی و شرکت‌ های دانش ‌بنیان قابل ستود است، ولی سازوکار حمایتی که به آن ها اعطاء می شود باید به صورت روشن و شفاف باشد تا از سوء استفاده و فساد در حیطه حمایات قانونی پیشگیری شود.

ما را با دوستان خود به اشتراک بگذاريد